Menu

Welke kansen biedt de nieuwe EU-begroting?

Het nieuwe zevenjarige Meerjarig Financieel Kader (MFK) zal vanaf 2021 van start gaan. In deze EU-begroting zijn meerdere Europese programma’s en instrumenten beschikbaar, die kansen bieden voor het Nederlandse bedrijfsleven.

Mogelijkheden voor EU-fondsen zijn momenteel in Nederland echter onderbelicht. Deze notitie beoogt bekendheid van deze fondsen bij het Nederlandse bedrijfsleven te vergroten. Naast de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) kunnen ook financiële intermediairs en Invest-NL, die als bemiddelaar optreden tussen bedrijven en de Europese Investeringsbank, hier een rol in spelen.

Dit document van VNO-NCW MKB-Nederland geeft een overzicht van de verschillende EU-instrumenten en programma’s, hoe ze opgebouwd zijn, wat de mogelijkheden voor het bedrijfsleven zijn en hoe aanspraak kan worden gemaakt op de programma’s. Specifiek kijken we naar de mogelijkheden voor het mkb. Het overzicht is gestructureerd aan de hand van de vier voor het bedrijfsleven relevante onderdelen van het MFK.

Bron: VNO-NCW MKB-Nederland

Aankomende evenementen

Laatste nieuws

Algemeen

19-12-2025

NIDV benoemt plaatsvervangend directeur

Met ingang van 1 februari 2026 start Gijs-Jan Schüssler als plaatsvervangend directeur bij de Stichting Nederlandse industrie voor defensie en veiligheid. Het betreft een nieuwe rol bij de NIDV, die vanwege de sterke groei van het aantal deelnemers en uitbreiding van activiteiten is ontstaan. Gijs-Jan zal zich in deze rol onder andere richten op het versterken van de interne organisatie en het vergroten van de operationele effectiviteit.
NIDV nieuws

02-12-2025

Tineke van der Veen treedt toe tot bestuur NIDV

Tineke van der Veen is recent toegetreden tot het bestuur van de Stichting Nederlandse Industrie voor Defensie & Veiligheid (NIDV). Sinds juni 2025 is zij CEO van het Koninklijk Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR), het nationale onderzoeksinstituut dat met ruim 950 specialisten werkt aan veilige, efficiënte en duurzame lucht- en ruimtevaartoplossingen voor overheid en industrie. Tineke neemt zowel haar sectorervaring als haar focus op toekomstbestendige en maatschappelijk relevante innovatie mee.
Nieuws

27-11-2025

Nieuwe samenwerkingen tijdens NEDS 2025 versterken Nederlandse defensie-industrie

Tijdens de NIDV Exhibition Defence & Security (NEDS) in Rotterdam zijn tal van strategische contracten en samenwerkingen ondertekend die de positie van Nederland in de internationale defensie-industrie verder versterken. In een tijd van toenemende geopolitieke spanningen en digitale dreigingen is samenwerking tussen overheid, kennisinstituten en industrie cruciaal om technologische soevereiniteit en operationele slagkracht te waarborgen.