Menu

Tijdens de NIDV Exhibition Defence & Security (NEDS) in Rotterdam zijn tal van strategische contracten en samenwerkingen ondertekend die de positie van Nederland in de internationale defensie-industrie verder versterken. In een tijd van toenemende geopolitieke spanningen en digitale dreigingen is samenwerking tussen overheid, kennisinstituten en industrie cruciaal om technologische soevereiniteit en operationele slagkracht te waarborgen.

Innovatie en digitale weerbaarheid

Capgemini en de Koninklijke Luchtmacht bekrachtigden hun samenwerking op het gebied van Data Science en AI, gericht op digitale weerbaarheid en geavanceerde data-integratie. AEC Skyline kondigde een belangrijke acquisitie aan: het Australische S2IX, inclusief intellectuele eigendomsrechten op secure information management- en interoperabiliteitssoftware. Deze stap versterkt het C4ISR-portfolio en bevordert internationale samenwerking binnen NATO-standaarden.

Daarnaast sloot TNO een overeenkomst met Defensie voor de ontwikkeling van een nieuw sonarsignaal-verwerkingssysteem voor toekomstige onderzeebootbestrijdingsfregatten, waarmee Nederland zijn technologische voorsprong in maritieme detectiecapaciteiten vergroot.

Lucht- en ruimtevaart

Het Koninklijk Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR) tekende meerdere overeenkomsten, waaronder een zesjarige samenwerking met Lockheed Martin voor de ontwikkeling van een “e-Pilot”-capaciteit en een project voor innovatieve reparatietechnieken. Daarnaast werkt NLR samen met Neways aan een volledig Nederlands Flight Control System voor drones, waarmee technologische onafhankelijkheid wordt vergroot. Samen met TNO werd een strategisch pact gesloten om militaire ruimtevaartcapaciteiten te versterken.

Collins Aerospace en Defensie ondertekenden een 40-jarige overeenkomst voor een servicecentrum voor onderhoud van Chinook-helikopteronderdelen en F-35-componenten, waarmee langdurige industriële betrokkenheid wordt gegarandeerd.

Maritieme en landgebonden projecten

Voor de vervanging van de Nederlandse onderzeeboten tekende Nevesbu een contract met Naval Group voor het ontwerp van complexe subsystemen binnen het Orka-programma. Vanwege het 9-90-jarig bestaan, overhandigde Nevesbu tijdens NEDS ook het eerste exemplaar van het jubileumboek aan PC-ZSK De Wit. Van Halteren Technologies ondertekende contracten voor levering van hydraulische systemen en componenten voor onderzeeboten. Daarnaast is er een samenwerking met BAE Systems Hägglunds voor leveringen van onderdelen voor CV90-pantservoertuigen, ook voor andere Europese landen, waarmee Nederlandse industriële betrokkenheid in cruciale defensieprojecten wordt geborgd.

Teijin Aramid en Avient tekenden met Defensie een intentieverklaring om de Europese productie van supervezels – essentieel voor helmen, scherfvesten en voertuigen – in Nederland te behouden, wat bijdraagt aan strategische autonomie in materiaaltechnologie.

Nieuwe generatie systemen en training

HEIGHT Technologies presenteerde de MARLET NXT, een modulair droneplatform dat inspeelt op de behoefte aan snelle inzetbaarheid en flexibiliteit. Daarnaast kondigde Reiser Simulation and Training GmbH een samenwerking met NLR aan voor geavanceerde tactische trainingssystemen voor de H225M Caracal-helikopter, gericht op realistische en immersieve missiesimulaties.

Tot slot sloot Defensie een raamovereenkomst van 9 jaar met Bertin Exensor voor levering van onbemande grondsensoren (UUGS), uitgerust met seismische sensoren, camera’s, infraroodscanners en radars, waarmee situational awareness en grensbewaking worden versterkt.

Aankomende evenementen

Laatste nieuws