Menu

Recent nam NIDV-directeur Hans Huigen deel aan het rondetafelgesprek over de Defensienota 2026 van de vaste commissie voor Defensie in de Tweede Kamer. Samen met Jean Debie (VBM) en Charlotte de Schepper (SES en Nationale Zorgreserve) bracht hij het perspectief vanuit de samenleving en de industrie onder de aandacht.

De NIDV onderschrijft de koers die met de Defensienota 2026 wordt ingezet. Tegelijkertijd is het nu zaak om de stap te maken van beleid naar uitvoering. De ambities zijn groot en vragen om concrete keuzes, snellere processen en structurele samenwerking tussen overheid, krijgsmacht, industrie en kennisinstellingen.

Tijdens het rondetafelgesprek bracht de NIDV daarom een aantal belangrijke aandachtspunten naar voren:

  • Werk daadwerkelijk samen binnen het bestaande defensie-ecosysteem.
    Richt geen nieuwe overlegvormen of gremia op, maar maak optimaal gebruik van bestaande structuren, kennis en samenwerkingsverbanden.
  • Vereenvoudig het inkoopproces en pak (voor)financieringsvraagstukken aan.
    Veel verbeteringen kunnen binnen de huidige kaders worden doorgevoerd en vragen geen wetswijziging.
  • Investeer in langjarige partnerschappen.
    De huidige transactionele klant-leverancierrelatie moet zich verder ontwikkelen naar duurzame samenwerking, met vroegtijdige en meer gestructureerde interactie tussen Defensie, de defensie-industrie en kennis- en expertisecentra.
  • Benut Defport als publiek-private samenwerkingsmotor.
    Gebruik Defport om de ambities uit de Defensienota gezamenlijk te realiseren, in plaats van nieuwe governance- en overlegstructuren op te tuigen.

De NIDV dankt de vaste commissie voor Defensie voor de uitnodiging en de gelegenheid om het perspectief van de Nederlandse defensie- en veiligheidsindustrie in te brengen. We kijken uit naar het vervolg en, vooral, naar de gezamenlijke uitvoering van de ambities uit de Defensienota 2026.

Lees ons position paper hier

Aankomende evenementen

Laatste nieuws

Industrie Nieuws

30-09-2026

Financiering en risicodekking voor groei en innovatie in de defensiesector

De Nederlandse defensiesector staat voor een dubbele uitdaging. Enerzijds groeit de vraag naar defensiegerelateerde producten, systemen en technologieën, zowel binnen Europa als daarbuiten. Anderzijds vragen deze marktkansen om investeringen in innovatie, productiecapaciteit en internationale toeleveringsketens. Voor veel bedrijven brengen dergelijke ontwikkelingen financieringsvraagstukken met zich mee, bijvoorbeeld rond werkkapitaal, investeringsleningen, bankgaranties en betalingsrisico’s bij buitenlandse afnemers.
Nieuws

15-09-2026

Vacature: Communicatiemanager

De Stichting Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) zoekt een Communicatiemanager. Deze vacature is gesloten. Er kan niet meer gereageerd worden.  Wij zoeken een ervaren generalist die een samenhangende communicatiestrategie kan ontwikkelen en uitvoeren. Je zorgt voor een krachtig, actueel en herkenbaar NIDV-verhaal en beweegt je gemakkelijk in een politiek-bestuurlijke en maatschappelijke omgeving.
Nieuws

28-08-2026

Militair Maritiem Plein in Den Helder officieel geopend

Met een feestelijke bijeenkomst is op 27 augustus het Militair Maritiem Plein in Den Helder officieel geopend. Deze nieuwe ontmoetings- en werkplek, gevestigd in het Havengebouw bij de ingang van marinebasis De Nieuwe Haven, moet uitgroeien tot hét trefpunt voor verkenning, samenwerking, innovatieve initiatieven en zakelijke ontmoetingen tussen het Nederlands bedrijfsleven, kenniscentra, Koninklijke Marine en Kustwacht.